ÖĞRENCİLER VEFASINI GÖSTERDİ | Narkoz Haber
Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

ÖĞRENCİLER VEFASINI GÖSTERDİ

Eğitim - 04 Ocak 2012 03:50 A A

Özel Emine Nakıboğlu İlköğretim Okulu öğrencileri, Gaziantep Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret etti.

25 Aralık Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 90.Yıldönümü münasebetiyle Özel Emine Nakıboğlu İlköğretim Okulu 4.sınıf öğrencileri öğretmenleri ile birlikte Gaziantep Muharip Gaziler Derneği’ne ziyaret gerçekleştirdi. Öğrenciler, Gaziantep Muharip Gaziler Derneği Başkanı Cuma Erdem’i makamında ziyaret ederek, Erdem’e çiçek takdim etti. Cuma Erdem, öğrencilere dernek faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Erdem, bu ziyaretin kendilerini çok duygulandırdığını belirterek, Türkiye‘nin bölünmez bütünlüğü için savaş meydanlarında çarpışan gazilerin hepsinin bir hikayesi olduğunu belirtti. Erdem, “Sizleri aramızda gördükçe mutlu oluyoruz. Bizler, Kıbrıs‘ta, Kore‘de vatanımız için çarpışan insanlarız. Dağda bayırda savaşırken çektiğimiz sıkıntıların meyvesini alıyoruz. Türk gençliğinin vatanına milletine sahip çıkması bizlere gurur veriyor. Kapımız herkese açık, gelen herkese çalışmalarımız hakkında bilgiler vermeye hazırız. Öğrencilerin ders çalışması için derneğimizde yer ayırdık. Amacımız gazilerin haklarını savunurken insanlara da faydalı olmak. Bu kapsamda ülkemize faydalı işler yapmak için mücadele ediyoruz.” dedi.

Ziyarette öğrencilerin en çok ilgisini çeken tüfek, gazilik madalyası ve orijinal savaş resimleri oldu. Dernekte Gaziantep’in kurtuluş mücadelesinin anlatıldığı kısa bir belgesel film izleyen öğrenciler daha sonra derneğe mensup Kore ve Kıbrıs gazileriyle bir süre sohbet etti.Ziyaret karşısında çok duygulanan gaziler, geçmişine duyarlı yetişen yeni neslin kendilerini sevindirdiğini ifade etti.

Sınıf Öğretmeni Hacer Ateş ise, öğrencilerle milli ruh bilincinin pekişmesine yönelik düzenledikleri bu gezinin olumlu geçtiğini belirterek, “Türk vatanı ve milletinin ebedi varlığını ve devletimizin bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek maksadıyla, kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran aziz şehitlerimize, gazilerimize, harp ve vazife malûllerimize ve bunların dul ve yetimlerine sahip çıkmak, saygılı olmak, hatıralarını yüceltmek hepimiz için bir sorumluluktur. Biz de Özel Emine Nakıboğlu İlköğretim Okulu olarak bu görevi yerine getirmek için gazilerimizi ziyaret ettik. Onlarla güzel vakit geçirdik, anılarını dinledik. Vaktimizin el verdiği ölçüde gazilerimizin yanında olacağız.” diye konuştu.

Bu haber 90 kez okundu.
Eğitim - 03:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU