logo

OSB Başkanı Şimşek: “Basının kalkınmaya katkısı büyüktür” 

OSB Başkanı Şimşek: “Basının kalkınmaya katkısı büyüktür” 

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek, yayımladığı mesajla 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN GÜÇLÜ BASIN

Gazetecilerin vatandaşların dünyadaki gelişmelerden doğru ve hızlı bir şekilde bilgi sahibi olmaları için özveri ve fedakarlıkla çalıştıklarını belirten OSB Başkanı Cengiz Şimşek, güçlü bir basının demokrasinin vazgeçilmez unsuru olduğu kadar, kalkınmanın da önemli araçları arasında yer aldığına dikkat çekti. Daha güçlü bir Türkiye hedefine ulaşmak için objektif ve güçlü basının varlığını önemsediklerini kaydeden Başkan Şimşek, şöyle devam etti:

KALKINMAYA KATKISI BÜYÜK

 “Gazetecilik, toplumun gelişmesinde ve kalkınmasında önemli rolü ve sorumlulukları bulunan bir meslek. Basın sektörü gelişmemiş, halkın dünyadaki gelişmelerden zamanında ve doğru bir şekilde bilgilendirilemediği toplumların gelişmeleri de yavaş olmaktadır. Bu nedenle kamu görevi yapmanın sorumluluğu ile hareket eden, ilkeli, tarafsız ve güçlü bir basının varlığını önemsiyoruz. Atatürk’ün, ‘Milletin müşterek sesi’ olarak nitelendirdiği basınımız, Milli Mücadelenin kazanılmasından günümüze ülkemizin gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkı yapmıştır.

ÖZVERİ VE FEDAKARLIK İSTİYOR

Gazetecilik, toplumun gelişimini etkileyen önemli bir meslek olduğu kadar aynı zamanda büyük özveri ve fedakarlık da istemektedir. Mesai kavramına bağlı kalmadan vatandaşların doğru ve hızlı bir şekilde dünyadaki gelişmelerden haberdar olmalarını sağlayan tüm gazeteci arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum.”

Etiketler: » » » » » »
60 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?