logo

Pandemide ENERJİSA Acımadı: Esnafın Elektrik Kesme Çilesi

Pandemide ENERJİSA Acımadı: Esnafın Elektrik Kesme Çilesi

Bu sabah  Elektrik Dağıtım Şirketinin elektrik kesim ekibiyle gözünü açan esnafın çilesi bitmiyor.

Pandemi nedeniyle birçok esnaf borç batağında yüzerken üzerine birde elektrik kesintisiyle boğuşuyor.

Gaziantep’te sabah saatlerinde henüz siftah etmemiş esnaf Toroslar A.S ekiplerinin, “Borcunuz var elektiriginizi keseceğiz” demesiyle ne yapacağını şaşırdı.

Sadece 1 aylık borcu olan esnafın “biraz sonra yatırırım” kesmeyin demesine rağmen açma kapama parası alacağız derdine düşen şirket elemanları “biz talimatı yukarıdan alıyoruz” sözleride  pandemi döneminde bu dağıtım şirketlerinin duyarsızlığını gözler önüne seriyor.

Bir esnaf benim borcum yoktur otomatik ödemede  diğer esnaf ise ben bugün yatırırım demesine rağmen elektrikleri kesildi. Bir çok esnaf bu durumdan şikayetçi çözüm bekliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın corona virüsü tedbirleri kapsamında elektrik ve doğalgazda borcundan dolayı kesinti yapılmayacağını duyurmasına rağmen esnafın elektriği kesilmesi ve duyarsızlık esnafı daha da çıkmaza sürüklüyor.

Elektrik borcu olan esnaf çaresiz. Esnaflar, “Pandemiden dolayı siftah bile edemiyoruz, eve ekmek götüremiyoruz. Yıllarca elektrik borcumuzu ödemişiz şurada bir iki ay gecikti diye elektrigimiz kesiliyor. Ne yapalım kapıyı kilitleyip gidelim mi?” diyerek feryat etti.

Etiketler: » » » » » »
185 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?