Profesör Doktor M. Tahir Özer Medical Point Gaziantep’te

featured
Profesör Doktor M. Tahir Özer Medical Point Gaziantep’te
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Profesör Doktor M. Tahir Özer Medical Point Gaziantep’te

Sağlıkta Akreditasyon Standartları (SAS) bakımından Gaziantep’in ve bölgenin tek, Türkiye’nin ise ikinci özel hastanesi olan Medical Point Gaziantep Hastanesi, modern yapısı, misafir memnuniyeti odaklı yaklaşımı, hedefe yönelik tedavi imkanı sağlayan üst düzey cihazları ile bölgede öne çıkmaya devam ediyor. Kalitesi 9 defa tescillenen Medical Point Gaziantep Hastanesi akademisyenlerden oluşan uzman kadrosunu genişletmeye devam ediyor.

Genel Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor M. Tahir Özer Kimdir?

Profesör Doktor M. Tahir Özer, 1991 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2000 yılında Gülhane Askerî Tıp Akademisi (GATA) Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı’nda Genel Cerrahi Uzmanlık Eğitimini tamamladı. Aynı kurumda 2007 yılında Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Gastroenterolojik Cerrahi Bilim Dalı’nda Gastroenterolojik Cerrahi Yan Dal Uzmanlık Eğitimi ve 2011’de ise Harp Cerrahisi Bilim Dalı Harp Cerrahisi Yan Dal Uzmanlık Eğitimini tamamladı.

Profesör Doktor Özer, 2011 yılında Doçentlik sınavında başarılı olarak Genel Cerrahi alanında ‘’Doçent’’ unvanı aldı. 2017’den sonra Ankara Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Böbrek Nakli Merkezi Sorumluluğu ve Kompozit Doku ve Bağırsak Nakli Sorumluluğu görevlerini başarılı bir şekilde yürüttü.

2020 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden ayrılarak, Hitit Üniversitesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı’na ‘’Profesör’’ olarak atandı ve burada Anabilim Dalı Başkanlığı ve Cerrahi Tıp Bilimleri Bölüm Başkanlığı yaptı.

Profesör Doktor M. Tahir Özer, tıp alanında AR-GE çalışmalarına liderlik ettiği gibi, kendi adına genel cerrahi alanında tescil edilen uluslararası, ikisi Amerika tarafından verilen, altı adet incelemeli PATENT belgesi sahibidir ve kendisinin tanımladığı, ismiyle telaffuz edilen ameliyat metotları mevcuttur.

Ulusal ve uluslararası camiada tanınırlığı ve bilinirliği olan Profesör Doktor Özer’in; ulusal ve uluslararası indeksler tarafından taranan, hakemli dergilerde yayımlanan çok sayıda araştırma, makale, derleme ve olgu sunumları bulunmaktadır. Çok sayıda ulusal ve uluslararası kongrede davetli konuşmacı ve oturum başkanlığı yapmıştır. Ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitaplarında basılan bildirileri ise literatürde mevcuttur. Donanımlı bir cerrah olan Profesör Doktor Özer, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yaptığı dönemde Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve sınır ötesinde pek çok operasyona katılarak, sahra şartlarında çok sayıda başarılı ameliyat gerçekleştirdi. Mehmetçiğin tedavisinde aktif rol alan Profesör Doktor M. Tahir Özer’e, Genel Kurmay başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları seviyesinde çok sayıda takdir, şerit rozet ve madalya takdim edildi.

Medical Point Gaziantep Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Özer Yara Bakımı ve Doku Onarımı Derneği üyesidir. Bu dernekte aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesidir. Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği’nde Board Cerfied üyedir. Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği üyesidir. Ayrıca Türk Cerrahi Derneği üyesi olan Profesör Doktor Özer, bu dernekte iki dönem Akreditasyon Kurul Üyeliği yapmıştır.

Genel Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Özer’in ilgi alanları; Sindirim Sistemi Kanserleri, Kolorektal Kanserler ve Cerrahisi, Mide, Duedonum Kanserleri ve Cerrahisi, Reflü Cerrahisi, Safra Kesesi ve Safra Yolu Cerrahisi, İnce Bağırsak Ameliyatları, Karaciğer Kistleri ve Kitleleri, Hemoroid, Makat Çatlağı, Fistül, Kıl Dönmesi, Ateş Silah Yaralanması ve Ağır Travmalar, Açık ve Kapalı (Laparoskopik) Cerrahi işlemler olarak sıralanmaktadır.

Gaziantep Haberler Gaziantep Sağlık Son Dakika News Narkoz haber

0
mutlu
Mutlu
0
kahkaha
Kahkaha
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
susuyorum
Susuyorum
0
_zg_n
Üzgün
0
a_l_yorum
Ağlıyorum
0
sinirli
Sinirli
0
alk_
Alkış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Profesör Doktor M. Tahir Özer Medical Point Gaziantep’te

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Mahmood Coffee
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Gaziantep Haber, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin