Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Şampiyonlar ödüllerini aldılar

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, kuruluşunun ilk yılında il ve bölge şampiyonu olarak katıldığı Türkiye Şampiyonasında 16 takım arasında dördüncülük elde ederek büyük bir başarının altına imza atan Şehitkamil Belediyespor Halkoyunları Topluluğu sporcularını madalya ve teşekkür şilti ile ödüllendirdi.

Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen törene Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Başkan Yardımcıları Murat Özgüler, Av. Lebriz Keçeçi Güzelbey, Şehitkamil Belediyespor Kulüp Başkanı Musa Yıldız’la birlikte çok sayıda sporcu ve sporcu velisi katıldı.

ASIL BAŞARI GAZİANTEP KÜLTÜRÜRÜNÜN YAŞATILMASI

Ödül töreninde şampiyon sporculara seslenen Başkan Fadıloğlu; “Sezon boyunca elde edilen tüm başarılar elbette ki sportif açıdan büyük bir önem arz ediyor. Ama bundan daha önemlisi sizlerin aracılığı ile Gaziantep halk kültürünün, halkoyunlarının tüm Türkiye tanıtılmış olmasıdır. Gelecek nesillere bırakılacak en büyük hazinelerden birinin kültür, örf adetlerdir. Nesilden nesile öğretilerek, anlatılarak aktarılan bu öğelerin yaşatılması en büyük başarıdır” dedi.

OYUNCULARDAN FADILOĞLU’NA TÜRKÜLÜ TEŞEKKÜR

Ödül töreni esnasında Şehitkamil Belediyespor Kulübü Halkoyunları Antrenörü Sait Koca Türkiye Halkoyunları Federasyonu Başkanlığı adına Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na Türkiye şampiyonası teşekkür ve katılım belgelerini takdim ederken, halkoyunları topluluğu sporcuları kendilerini sezon boyunca yalnız bırakmayan Başkan Fadıloğlu ve ekibine teşekkürlerini Başkan Fadıloğlu’nun sevdiği türküleri söyleyerek ilettiler.

Etiketler: » » » »
398 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?