logo

Semerkand gönüllüleri pilav dağıttı

Semerkand haftası etkinlikleri kapsamında Cuma namazı çıkışında Hacı Nazife Ziylan Cami önünde bir araya gelen Semerkand Vakfı Gönüllüleri cami cemaatine pilav ve ayran dağıttı.

Etkinlik, Semerkand Gönüllüleri Vakfı’ndan Halil İbrahim Turan, Mehmet Seyit Türközden ve TÜMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cuma Çekici tarafından gerçekleştirildi. Her yıl 22- 29 Mayıs tarihleri arasında tüm dünyada Semerkand Haftası olarak kutlanıyor. Etkinlik kapsamında Gaziantep’te Çocuk Esirgeme Kurumu, Hastaneler, Huzurevleri, Cezaevleri ve camiilerde yemek dağıtıldı.

Kutlamaların 28 Mayıs Çarşamba günü Kamil Ocak Stadyumu’nda gerçekleştirileceğini açıklayan Semerkand Gönüllüleri  yetkilisi Ufuk Yüzbaşı, “28 Mayıs Çarşamba gecesi Kamil Ocak Stadyumu’nda bir araya geleceğiz. Gecede Dursun Ali Erzincanlı başta olmak üzere birçok kişi tarafından ilahiler okunacak. Meddah gösterileri yapılacak ve şiir dinletileri gerçekleştirilecek. Geceye katılan vatandaşlar arasından üç kişi hediye olarak Umre’ye gönderilecek. Tüm vatandaşlarımızın 28 Mayıs’ta geceye katılmasını bekliyor.

Semerkand Haftası etkinlikleri kapsamında Hacı Nazife Ziylan Cami önünde bir araya gelen Semerkand Vakfı gönüllüleri tarafından cami cemaatine pilav ve ayran dağıtıldı.

Etiketler: » » »
255 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?