Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

TAKSİME DESTEK YÜRÜYÜŞÜ OLAYSIZ GEÇTİ

Gaziantep’te Taksim Gezi Parkında beş gün önce başlayan olayları protesto etmek için yaklaşık 50 bin kişi Kırkayak Parkında toplanarak Demokrasi Meydanına yürüdüler.

Gaziantep’te akşam saatlerinde Kırkayak Parkı’nda başlayan yürüyüş Demokrasi Parkında son buldu. Grup kısa bir basın açıklaması yaptıktan sonra şarkılar eşliğinde halay çekti. Her kesimden vatandaşların katıldığı yürüyüşte “Hükümet istifa sesleri” yükseldi. Polis gruba müdahalede bulunmadı.


Demokrasi meydanında toplanan kalabalık bir ara PKK’lı olduğu iddia edilen bir grubun” Kürdistan Faşizme mezar olacak” sloganları ile kısa süreli bir arbede yaşandı. Arbedede bir kişinin tartaklandığı ve ambulansla hastaneye sevk edildiği belirtildi.

Olayın ardından Gaziantep Polisi şiddet kullanmadan olaya müdahale etti. Müdahalenin ardından sağduyulu davranan Grup slogan atarak meydandan ayrıldı.

Tüm Türkiye’de olayların büyümesine ve polisin şiddet kullanmasına rağmen Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü Demokrasi Meydanında toplanan kalabalığı en iyi şekilde kontrol altında tutmayı başardı.

Etiketler: » » » »
534 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?