logo

Tiryakioğlu, “Sansürün kaldırılışının 108.yıl dönümü kutlu olsun”

Tiryakioğlu, “Sansürün kaldırılışının 108.yıl dönümü kutlu olsun”

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, milletin müşterek sesi ve vicdanını temsil eden basının, demokrasinin en önemli unsurlarından biri olduğunu” söyledi.

GTB Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, 24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışı ve Basın Bayramının 108. Yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Tiryakioğlu, kutlama mesajında düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili aracı olan basının, Cumhuriyetin temellerinin kökleşmesinde de önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı.

Halkı doğru ve tarafsız habercilik anlayışıyla bilgilendiren gazetecilerin her türlü baskı ve sansüre maruz kalmadan görevini yapmasının önemine işaret eden Tiryakioğlu, bu bağlamda 108 yıl önce basından sansürün kaldırılmasına yönelik atılan adımın bir milat olduğunu belirtti.

Tiryakioğlu, mesajında  “ Dünyanın belki de en zor ve en meşakkatli mesleklerinden birini ifa ede basın mensupları, meslek hayatları boyunca yaşadıkları tüm zorluklara rağmen yılmadan ve yorulmadan halkın hür sesi olmaya devam etmişlerdir. Bu bağlamda kamuoyunun doğru, tarafsız ve ilkeli yayıncılık anlayışı ile bilgilendirilmesinde görev alan basın çalışanları, 15 Temmuz’da ülkemizde yaşanan darbe girişiminde gösterdikleri sağduyu ile milli iradenin yanında yer alıp tarihi bir sınavı başarıyla vermiştir” ifadelerinde bulundu.

Tiryakioğlu, ayrıca görevi başında şehit olan tüm basın çalışanlarını da  rahmetle anarak, başta Gaziantep’te görev yapan gazeteciler olmak üzere tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın bayramını kutladı.

Etiketler: » »
205 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?