Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

VEFAKÂR NEFERLER

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Hemşireler Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajda “Sağlıklı bir hayat sürdürmek, insanların en temel ihtiyacı ve hakkıdır” dedi.

İnsanların doğuştan ölüme kadar, sağlıklı, bir hayat sürdürebilmek için sürekli ve nitelikli sağlık hizmetine ihtiyaç duyduklarını belirten Güzelbey, “Kişi sağlık hizmetlerini en iyi koşullarda almak ister. Devlete düşen görev de bu koşulların sağlanması için gerekli politikaların belirlenmesidir. Temel ilke; her yurttaşın sağlık hizmetlerinden yararlandırılmasının sağlanması olmalıdır” diye ifade etti. Başkan Güzelbey; “30 yıl hekimlik hayatımda birçok arkadaşımızla acısıyla tatlısıyla değerli anılar paylaştık. 8–5 mantığı ile işlemeyen 24 saat kesintisiz hizmet vermeyi gerektiren Hekimlik ve Hemşirelik mesleği en kutsal mesleklerin başında gelmektedir.

Büyük bir özveri ile çalışan Beyaz Meleklerimizin sundukları hizmetin kalitesinin yükseltilmesi, hemşirelerimize verilen eğitimin üst düzeye çıkarılması ile mümkün olacaktır. Özellikle hemşire sayısındaki yetersizlik, hemşirelerden beklenen yüksek nitelikteki hizmeti sunamamalarına ve gösterilen tüm çabaya rağmen hemşirelik bakımı kalitesinin düşmesine neden olmaktadır. Bu durum günün değişen koşullarının hastanelerde hizmet vermekte olan hemşirelere aktarılmasını elzem bir hale getirmiştir” diye belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey; “Kaliteli ve çağdaş sağlık hizmetlerini insanımıza sunulmasında kutsal olduğu kadar zor bir mesleği icra eden, sağlık hizmetlerinin vefakâr neferleri hemşirelerimizin Hemşireler Haftasını kutlar, saygılar sunarım” dedi.

Etiketler: » » » » » » »
399 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?