logo

Vekil Erdoğan, ”19 Mayıs Dosta Güven Düşmana Korkunun Aşılandığı Gün”

Vekil Erdoğan, ”19 Mayıs Dosta Güven Düşmana Korkunun Aşılandığı Gün”

Vekil Erdoğan, ”19 Mayıs Dosta Güven Düşmana Korkunun Aşılandığı Gün”

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet  Erdoğan, 19 Mayıs 1919, şerefli tarihimizin sayfalarına altın harflerle kazınmış, dosta güven düşmana korkunun aşılandığı gün, Bu onurlu günün Milletçe coşku ve kıvançla kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Milletimizin yıldızının parladığı an hiç şüphesiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadelemizi başlatmak adına Samsun’a ayak bastığı gündür. İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs, aziz milletimizle istiklal mücadelesinin meşalesinin yakıldığı gündür.

Türkiye’nin istikbali, milletimizin umudu ve göz bebeği olan gençlerimizin omuzları üzerindedir. Ülkemizi ileri götürecek, bugünkünden çok daha yüksek seviyelere taşıyacak güç, gençlerimizdir. Varlığınız ve dinamizminiz ülkemize değer katmaktadır. Doğru ve kararlı adımlarla Türkiye’yi geleceğe taşıyacağınıza yürekten inanıyorum. Türk gençliği, bu kutsal emanetin bilincinde olarak, her türlü sorunu aşabilecek, Türkiye’yi yarınlara en iyi şekilde taşıyabilecek güçtedir.

19 Mayıs’ın bu kutlu yıldönümünde Cumhuriyet‘in Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum, dedi.

Etiketler: » » » »
69 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?