logo

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık
509 Kez Görüntülendi.
Büyükhatipoğlu: Kanser Tanı ve Tedavisi Hakkında Bilgilendirdi

Büyükhatipoğlu: Kanser Tanı ve Tedavisi Hakkında Bilgilendirdi

LİV Hospital Gaziantep Hastanesi Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Hakan Büyükhatipoğlu,  Narkoz Sağlık Dergisinin hazırlamış olduğu “Sağlıklı Sohbetler” programında Mezine Sırakaya’nın konuğu oldu.

LİV  Hospital  Hastanesi  Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Hakan Büyükhatipoğlu programda kanser tanı ve tedavisi hakkında merak edilen soruları yanıtladı. Büyükhatipoğlu: Kanser Tanı ve Tedavisi Hakkında Bilgilendirdi

“Onkoloji, kanser teşhis ve tedavisinde uzmanlaşmış bir tıp dalıdır. Ayrıca kanserin oluşumu ve risk faktörlerini, kanserle ilgili istatistikleri ve korunma yollarını da araştırır” ifadelerini kullanan Hatipoğlu’nun merak edilen sorulara yanıtı videomuzda…

Onkoloji hangi hastalıklara bakar? Onkoloji muayenesi nasıl yapılır? Onkoloji testleri nelerdir? En çok hangi yöntemleri kullanır? Onkolojik hastalıklar ölümcül müdür? Onkologlar, onkolojinin farklı alanlarında uzmanlaşabilir mi? İmmünoterapiler Hakkında Bilgi verir misiniz? Hangi tümörde bu tedaviler uygulanır?
Akıllı tedaviler ile İmmünoterapiler arasında fark var mıdır? Şeker ile Kanser arasında bir ilişki var mıdır? Kanserden nasıl kurtulabiliriz? Bu Mümkün mü? Kanser genetik geçişli midir? Kanser taramasında ne yapabiliriz?
Ülkemizde en çok görülen kanser türü hangisidir? Kanser tedavi edilebilir bir hastalık mıdır?

 

 

Etiketler: » » » » »
Video Hakkında Yorumunuzu Yazın
6+9 = ?