Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

KARA,KİLİS ASRİ MEZARLIĞI HABERLERİNE CEVAP VERDİ

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara bazı yerel gazetelerde çıkan “Kilis asri mezarlığında ağaç katliamı” haberine ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

Kara yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “1962 Aralık ayında faaliyete geçen Kilis Asri Mezarlığımız bu tarihten bu yana herhangi bir bakım ve budama faaliyeti görmemiş, orman vasfını yitirmiş, böceklenmiş, yolu kapatmış, mezarları çatlatmış ağaçlara tüm illerde olduğu gibi Yasal prosöderü takip ederek Orman İşletme Müdürlüğü işbirliği ile bir bakım çalışması yapmaktadır. Bu çalışma Orman İşletme Müdürlüğü’nün tüm ormanlarda olduğu gibi yetkili elemanlarınca teknik incelemeyi yaparak izin verdiği ağaçlar üzerinde bakım kesim ve budama çalışması yapılmaktadır.

Buradaki asıl amaç; Ormanımızın geleceğini kurtararak böceklenmiş ağaçların diğer ağaçlara bulaşmasını önlemek orman içindeki hava sirkülasyonunu sağlayarak diğer fidanların yaşamasını sağlamak iken bu çalışmanın ağaç katliamı olarak gösterilmesi, Belediyemiz tarafından manidar olarak karşılanmaktadır.

Kaldı ki; “Kıyamet kopmaya yakınken elinizde bir ağaç fidanı varsa ve onu dikmeye vakit bulabilirseniz onu dikin” diyen bir Resulün ümmeti olarak, “Ölüsüne saygısı olmayanın dirisine hiç saygısı olmaz” bilinciyle çalışmalarınıza devam etmekteyiz.”

Etiketler: » » » » » »
363 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?