26° Açık
 • EURO 7.40
 • DOLAR 6.29

Dün olduğu gibi yarın da bu mücadeleyi vermek zorundayız

Hareketli Manşet - 23 Aralık 2016 12:54 A A

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, “Bu topraklarda gözü olan insanlarla hep meşgul olduk, uğraştık. Dün olduğu gibi yarın da bu mücadeleyi vermek zorundayız” ifadesini kullandı.

 

25 ARALIK KURTULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ MESAJI

“Antep savunması, baştan sona destan olan Kurtuluş Savaşımızda son derece modern silahlarla donatılmış işgal kuvvetlerine karşı yokluk ve yoksulluk içerisinde büyük bir irade ve kararlılık ile eşsiz bir mücadele örneğidir.  95 yıl önce tarihin altın sayfalarına yazılan Antep savunması, tüm Türk milletinin kahramanlık ve fedakarlığının, vatan sevgisinin, bağımsızlık aşkının ulaşılmaz şahikasını temsil eden bir kurtuluş mücadelesidir. Bu toprakları canları pahasına miras bırakanların yokluk, yoksulluk ve açlık içerisinde çelik gibi bir irade, inanç ve azimle işgal kuvvetlerine karşı koyanları unutmamak gerekir.

Çok hassas bir dönemdeyiz. Ülkemizin birçok yerinde canlar yanıyor, fidanlar devriliyor ve yürekler yanıyor. Ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılması, bu ülkenin korunması adına mücadele şevkimizin artması daha da önemlisi gençlerimizin de bunun farkında olmaları gerekiyor.

Tarih boyunca herkesin gözü vatan topraklarımızda oldu, olmaya da devam edecek. Bu topraklarda gözü olan insanlarla hep meşgul olduk, uğraştık. Dün olduğu gibi yarın da bu mücadeleyi vermek zorundayız.

Bizim için vatanımız ve özgürlüğümüz söz konusu olduğunda geçmişteki binlerce yıllık tarihimizde görüldüğü gibi gözümüzü kırpmadan seve seve canımızı verdiğimizi bütün dünya biliyor.

 

Destansı mücadelemizi, Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni emanet ettiği gençlerimizin de en iyi şekilde öğrenmesi, bunu en iyi şekilde sahiplenerek, aynı inanç ve kararlıkla gelecek nesillere aktarılması konusunda hepimize büyük görevler düşüyor.

 

Bu topraklar üzerinde yaşayan herkes; her günü 25 Aralık ruhuyla yaşamalı, ülkemizi ve milletimizi aydınlık günlere ulaştırma gayesiyle çalışmalı, üzerine aldığı her türlü görev ve misyonu, bu vatanı miras bırakan ecdadımıza layık bir şekilde yerine getirmelidir.

 

Antep’i Gazilikle onurlandıran, bizlere, üzerinde onurla ve başı dik yaşadığımız bu toprakları 95 yıl önce bizlere emanet eden o büyük destanın aziz kahramanlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi, adını bildiğimiz ve bilmediğimiz herkesi bir kez daha rahmetle anıyorum. Bu dileklerimle tüm Gazianteplilerin 25 Aralık Kurtuluş yıldönümünü kutluyorum.”

Bu haber 213 kez okundu.

Hareketli Manşet - 12:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yıldırım, “GTO Üyesi KOBİ’ler 100 bin liraya kadar kredi kullanabilecek”
  GTO BAŞKANI YILDIRIM:KOBİ’LER “NEFES” ALACAK Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım, “KOBİ Destek (Nefes) Kredisi başvurularına başlandığını söyledi. GTO Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım, GTO Üyesi KOBİ’lerin aylık yüzde 1,85 ile 100 bin liraya kadar kredi kullanabileceğini belirtti. Yıldırım; aralarında katılım bankalarının da yer aldığı 8 banka ile imzalanan anlaşma ile “KOBİ DESTEK (NEFES) Kredisi” […]
 • 02
  Doç. Dr. Ali İrfan Güzel, SANKO ’da
  KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANI DOÇ. DR. GÜZEL, HASTA KABULÜNE BAŞLADI Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ali İrfan Güzel, SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı. Doç. Dr. Ali İrfan Güzel, 1977 yılında Hatay’da doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Hatay’da tamamladı. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitime […]
 • 03
  “Dünya bir ev olsaydı Mutfağı kesinlikle GAZİANTEP olurdu”
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, 1’incisi düzenlenen Gaziantep Uluslararası Gastronomi Festivali’nde Yesemek Rastaurant lezzet sokağınına damgasını vurdu. (GastroAntep) Gaziantep Uluslararası Gastronomi Festivali kapsamında açılan lezzet sokağında, şehrin tecrübeli ismi Yesemek Restaurant, Gaziantep’in meşhur damak keyfi BEYRAN ve PAÇA ile yoğun ilgi odağı oldu. Gaziantep AKP Milletvekili Derya Bakbak’ta standa ilgi gösteren vatandaşlarla sohbet ederek, çiğ […]
 • 04
  HKÜ eğitim fakültesi akademik kurul toplantısı gerçekleşti
  Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Eğitim Fakültesi, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Akademik Kurul Toplantısı Hukuk Fakültesi Cine Amfi’de gerçekleştirildi. 49 ÖĞRETİM ELEMANI KATILDI HKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şener Büyüköztürk’ün moderatörlüğünde gerçekleştirilen ve HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ile HKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Özbay’ın eşlik ettiği toplantıya, 49 öğretim elemanı katıldı. […]
 • 05
  Gastroantep uluslararası festival markası olma yolunda
  Fuarlar gibi festivallerin de kentlerin ekonomisine önemli katkılar sağladığını ifade eden Anadolu Mutfağını Araştırma Geliştirme ve Koruma Derneği Başkanı Şef Tahir Tekin Öztan Vali Yerlikaya ve Başkan Şahin’i kutlayarak “Gaziantep’e marka bir festival kazandırmak için yapılan çalışmaları destekliyor, emeği geçenlere kentimiz ve ülkemiz adına teşekkür ediyorum” dedi. Anadolu Mutfağını Araştırma Geliştirme ve Koruma Derneği Başkanı […]

GÜNLÜK BURÇLAR

YOL DURUMU