Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

EN BAŞARILI 6. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM?

Sonar Araştırma Şirketi, En Başarılı Belediye Başkanları Araştırmasının Sonuçlarını Açıkladı.

Türkiye’nin en güvenilir araştırma şirketlerinden olan Sonar Araştırma Şirketi, yerel seçimler öncesinde, belediye başkanlarının başarı oranlarını ölçtüğü ankete göre Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey en başarılı 6. Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Türkiye’deki 15 büyükşehirde ve seçmen sayısı 30 binin üzerinde olan büyükşehirlere bağlı 75 merkez ilçede, her bölgenin, kendi belediye başkanını başarılı bulma oranını saptamak amacı ile yapılan araştırma sonucuna göre, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, yüzde 57,7’lik başarı notu ile Türkiye’nin “En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanları” sıralamasında altıncı oldu.

Araştırma, farklı sosyo-ekonomik ve sosyo-demografik gruba mensup kişiler olmak üzere, her ilin ve ilçenin kendi yaş, cinsiyet ve nüfus oranına göre tesadüfî yöntemle seçilmiş 24 bin kişi ile görüşülerek gerçekleştirildi.

Her belediye başkanının başarı oranının kendi şehrindeki seçmelerin sorgulanarak yapıldığı ankette, seçmenlere “Yaptığı hizmetleri düşündüğünüzde büyükşehir belediye başkanınız başarılı mıdır, yoksa başarısız mıdır?” sorusu soruldu.

ARAŞTIRMADA İLK 3’E AK PARTİLİ BAŞKANLAR GİRDİ

Soruya verilen cevaba göre yüzde 70.6 oranında başarı notu ile en başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek (AK Parti) oldu. İlk üçte de yine AK Partili büyükşehir belediye başkanları yer aldı.

İlk 10 listesinde Akyürek’in ardından ikinci yüzde 69.2 başarı oranıyla Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler (AK Parti), üçüncü yüzde 67.3 başarı oranıyla Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek (AK Parti) oldu. Sıralamadaki diğer büyükşehir belediye başkanları ise, şöyle;

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Uğur Güzelbey, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan.

Etiketler: » » » » » » »
645 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?