logo

Olimpiyat Şampiyonundan Rektör Gür’e ziyaret

Olimpiyat Şampiyonundan Rektör Gür’e ziyaret

Rio’da yapılan 2016 Paralimpik Olimpiyatları’nda şampiyon olan Türkiye Goalball Kadın Milli Takım Sporcusu ve GAÜN öğrencisi Neşe Mercan, Rektör Prof. Dr. Ali Gür’ü ziyaret etti.

Milli takımımızın olimpiyatta elde ettiği bu başarının ve öğrencimiz Neşe Mercan’ın da bu takımda yer almasının kendileri açısından gurur ve övünç kaynağı olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Gür, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da başarılı sporcuların Gaziantep Üniversitesi tarafından daima destekleneceğini söyledi.

Prof. Dr. Gür, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Mürsel Biçer ve ekibine, son yıllarda bilimsel ve sportif alanda göstermiş oldukları gayretli çalışmalar ve sportif başarılardan dolayı teşekkür etti. GAÜN Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun sadece bölgeye hitap eden bir bölüm olmaktan çıkıp, ulusal ve uluslararası spor camiasında öne çıkan bir birim haline geldiğini ifade eden Prof. Dr. Gür, bu sebeple elit ve milli sporcuların GAÜN BESYO öğrencisi olmak için yarıştığını belirtti. Bugün Mercan’ın elde ettiği bu başarının daha da artacağına inandığını kaydeden Prof. Dr. Gür, Gaziantep Üniversitesi’nde başarılı sporcu-öğrencilerin sürekli olarak destekleneceğini, bu öğrencilerin, iyi bir öğretmen, iyi bir antrenör ve iyi bir spor yöneticisi olarak yetişmeleri için gayret sarf edeceklerini söyledi.

Şampiyon takımda yer alan GAÜN öğrencisi Neşe Mercan ise kendine verilen destek için teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Gür tarafından Olimpiyat Şampiyonu Neşe Mercan’a hediye takdim edildi.

 

 

Etiketler: » » » »
17 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?