22° Açık
 • EURO 7.40
 • DOLAR 6.29

Fatma Şahin’den Gaziantep’in kurtuluşu için kutlama mesajı

Hareketli Manşet - 23 Aralık 2016 10:08 A A

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Şahin, mesajında, Kurtuluş Savaşı esnasında düşmana dur diyen ve savaşın seyrini değiştiren milli mücadele ruhuna bugün her şeyden çok ihtiyaç duyduğumuzu söyledi.

Yokluk ve açlıkla mücadele ederken bile düşmana geçit vermeyen, teslim olmayan Antep halkının bugün de aynı inanç, azim ve kararlılıkla gazi olmaya, şehit olmaya hazır olduğunu vurgulayan Şahin, şunları söyledi:

“25 Aralık destanı; kan ve barut kokusu içinde sevdiklerine siper olanların, kefenleri olan kanlı elbiseleriyle koyun koyuna gömülen şehitlerin, mağaralara sığınarak cepheye cephane akışı için yardımcı olan kadın ve çocukların, el yapımı tezgâhlarda silah üretip cepheye yetiştirenlerin, Türk bayrağının Antep Kalesi’nden indirilmesine canları pahasına izin vermeyenlerin, ‘kefen bayraklı kale’nin destanıdır. Bu destan, birlik ve beraberlik ile kardeşlik duyguları ile kenetlenen bir halkın, her türlü yokluk ve zorluk karşısında bile neler yapabileceğinin en güzel kanıtıdır.”

Bugün ülkemizin yine benzer bir saldırı altında olduğunu ifade eden Başkan Şahin, “Gün birlik olma günüdür, gün vatana sahip çıkma günüdür, gün provokasyonlara gelmeme, aklıselim davranma günüdür.” diyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“15 Temmuz’da çok büyük bir tehlike atlattık. Aziz milletimiz ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ ilkesi etrafında bütünleşerek, işgal girişimini bertaraf etmiştir. Ancak tehlike bitmedi. O gün başarılı olamayan FETÖ, bugün diğer terör örgütleriyle el ele vererek çirkin oyunlarını sahnelemeye, tuzaklarını kurmaya devam ediyorlar. Ama başaramayacaklar. Çünkü ne Türkiye herhangi bir ülkedir ne de bu millet sıradan bir millettir. Tarihini kendi kanıyla yazan bir milletin karşısında hiçbir güç duramayacaktır.”

Gaziantep’in “Gaziantep şehit olur, gazi olur ancak esir olmaz” sözünün hakkını vererek geçmişte işgal güçlerine ve 15 Temmuz gecesi de darbecilere teslim olmadığına vurgu yapan Şahin, Anteplilerin vatan sevdasını her gece meydanları doldurarak gösterdiğini ve 15 Temmuz’dan beri yapılan tüm provokasyonlara rağmen oyuna gelmeyerek birliğini muhafaza ettiğini belirtti.

Bundan 95 yıl önce Antep’te gerçekleştirilen direnişin bugün herkese örnek olması gerektiğinin altını çizen Başkan Şahin; sözlerini şu şekilde noktaladı:

“Gaziantep’in kurtuluş mücadelesini unutmayacağız, unutturmayacağız. Ülkemiz üzerine oynana oyunlara, yapılan planlara geçit vermeyeceğiz. Çok çalışacağız. Bize bırakılan mirasa sahip çıkacak ve rengini şehitlerimizin kanından alan al bayrağımızı ilelebet bu topraklar üzerinde dalgalandıracağız. Yurdumun üstünde tutan son ocak sönmeden bu bayrak inmeyecek bu ezan dinmeyecek. 25 Aralık’taki aynı azim ve kararlılıkla, kesinlikle bağımsız ve hür Türkiye için mücadele edeceğiz. Muhtaç olduğumuz kudretin, damarlarımızda dolaşan kanda mevcut olduğu bilinciyle ülkemiz için yılmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; gazi şehrimizin düşman işgalinden kurtuluş günü olan 25 Aralık’ın yıldönümünde, ‘ben Gaziantepliyim’ deme onurunu bizlere yaşatan aziz şehitlerimiz ve gazilerimizi, Antep’in tüm gücüyle direnen fedakâr ve cefakâr halkını bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

Bu haber 258 kez okundu.
Hareketli Manşet - 10:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yıldırım, “GTO Üyesi KOBİ’ler 100 bin liraya kadar kredi kullanabilecek”
  GTO BAŞKANI YILDIRIM:KOBİ’LER “NEFES” ALACAK Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım, “KOBİ Destek (Nefes) Kredisi başvurularına başlandığını söyledi. GTO Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım, GTO Üyesi KOBİ’lerin aylık yüzde 1,85 ile 100 bin liraya kadar kredi kullanabileceğini belirtti. Yıldırım; aralarında katılım bankalarının da yer aldığı 8 banka ile imzalanan anlaşma ile “KOBİ DESTEK (NEFES) Kredisi” […]
 • 02
  Doç. Dr. Ali İrfan Güzel, SANKO ’da
  KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANI DOÇ. DR. GÜZEL, HASTA KABULÜNE BAŞLADI Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ali İrfan Güzel, SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı. Doç. Dr. Ali İrfan Güzel, 1977 yılında Hatay’da doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Hatay’da tamamladı. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitime […]
 • 03
  “Dünya bir ev olsaydı Mutfağı kesinlikle GAZİANTEP olurdu”
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, 1’incisi düzenlenen Gaziantep Uluslararası Gastronomi Festivali’nde Yesemek Rastaurant lezzet sokağınına damgasını vurdu. (GastroAntep) Gaziantep Uluslararası Gastronomi Festivali kapsamında açılan lezzet sokağında, şehrin tecrübeli ismi Yesemek Restaurant, Gaziantep’in meşhur damak keyfi BEYRAN ve PAÇA ile yoğun ilgi odağı oldu. Gaziantep AKP Milletvekili Derya Bakbak’ta standa ilgi gösteren vatandaşlarla sohbet ederek, çiğ […]
 • 04
  HKÜ eğitim fakültesi akademik kurul toplantısı gerçekleşti
  Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Eğitim Fakültesi, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Akademik Kurul Toplantısı Hukuk Fakültesi Cine Amfi’de gerçekleştirildi. 49 ÖĞRETİM ELEMANI KATILDI HKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şener Büyüköztürk’ün moderatörlüğünde gerçekleştirilen ve HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ile HKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Özbay’ın eşlik ettiği toplantıya, 49 öğretim elemanı katıldı. […]
 • 05
  Gastroantep uluslararası festival markası olma yolunda
  Fuarlar gibi festivallerin de kentlerin ekonomisine önemli katkılar sağladığını ifade eden Anadolu Mutfağını Araştırma Geliştirme ve Koruma Derneği Başkanı Şef Tahir Tekin Öztan Vali Yerlikaya ve Başkan Şahin’i kutlayarak “Gaziantep’e marka bir festival kazandırmak için yapılan çalışmaları destekliyor, emeği geçenlere kentimiz ve ülkemiz adına teşekkür ediyorum” dedi. Anadolu Mutfağını Araştırma Geliştirme ve Koruma Derneği Başkanı […]

GÜNLÜK BURÇLAR

YOL DURUMU