Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

03 Mayıs 2012

“GENEL MERKEZ ADAYI YOK”

Ak Parti Gaziantep İl Teşkilatının 4. Olağan Kongresinde başkanlığa adaylığını açıklayan Ömer Nasuhi Güleç, Genel Merkezin belirlediği bir başkan adayının olmadığını söyledi. Partisinin tüm adaylara eşit mesafede olduğunu belirten Güleç, bu konuda milletvekili Şamil Tayyar’ın da önemli açıklamalarda bulunduğunu ifade etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla pazar günü Karataş Kapalı Spor Salonunda düzenlenecek olan AK Parti 4. Olağan İl Kongresi öncesi seçim çalışmalarına hız veren Ömer Nasuhi Güleç, genel merkez adaylığı konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

AK Parti’nin demokratik bir parti olduğunu ve tüm adaylara eşit yakınlıkta durduğunu kaydeden Güleç,” Son günlerde özellikle parti genel merkezimizin bir adayı desteklediği gibi bir hava yansıtılmaya çalışılıyor. Böyle bir durum söz konusu değildir. AK Parti demokratik bir partidir ve bu tarz ayrıştırmalara ve bölüştürmelere kesinlikle izin vermez. Sonuç itibariyle olağan bir kongreye gidiyoruz ve daha iyisini yaparım diyen herkes bu önemli göreve talip olabilir. Bura da önemli olan tüm adaylara saygı göstermektir ”dedi.

Genel merkez adaylığı konusunda Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ında önemli açıklamaları olduğunu hatırlatan Güleç, “Milletvekilimiz Şamil Tayyar, geçtiğimiz günlerde bu konuya net bir şekilde son noktayı koydu. Milletvekilimiz, hiçbir adayın genel merkez adayı olamayacağını ve ancak parti teşkilatının desteğiyle seçilebileceğini dile getirdi” diye konuştu.

Bursa il kongresinde de 2 adayın yarıştığını ve kimsenin çıkıp neden 2 aday seçime gidiyor demediğini dile getiren Güleç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Her zaman söylüyorum bu bir bayrak yarışı. Biz devralmak istediğimiz bu bayrağı çok daha ileri taşımak istiyoruz. Bugün bir Dünya lideri olan Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan bile 3. Dönemde olamayacağım derken, illa ben tek aday olacağım diye bir mantık olamaz. ”

Etiketler: » » » » » »
704 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?