Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

EMEK PAZAR YERİ YIKILIYOR, TRAFİK RAHATLIYOR

Şehitkamil Belediyesi, Emek Mahallesi’nde bulunan ve özellikle trafik nedeniyle büyük sıkıntılar yaşatan Uzay Çatılı Pazar yerinin yıkımını başlattı. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, vatandaşların trafik yönünden rahat edebilmesi için mevcut Uzay Çatılı Pazar yerinin yıkımına başladıklarını söyledi.

Emek Mahallesinde yıllardır vatandaşlara hizmet veren Uzay Çatılı pazar yeri, bölgede trafik sorunu yaşatması nedeniyle Şehitkamil Belediyesi tarafından kaldırılması konusunda karar alındı. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, vatandaşların mağdur duruma düşmemeleri için mevcut Uzay Çatılı Pazar yerinin arka tarafında bulunan bir araziye ise yeni Pazar yeri inşa etti. Pazar yerinin yapılmasıyla birlikte eski Uzay Çatılı Pazar yerinin yıkımına başlandı. Önümüzdeki günlerde tamamen kaldırılacak olan Pazar yeri hem trafik sorununu çözecek hem de vatandaşlara derin nefes aldıracak.

CUMA GÜNLERİ EMEK MAHALLESİNDE TRAFİK SIKINTISI KALMADI

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Sonra çalışmalar ile birlikte uzay çatılı Pazar yerini kaldırıp arka tarafına yeni Pazar yeri yaptıktan sonra, vatandaşlarımız arasında daha önceki yerin benzin pompası olacağı yönünde değişik spekülasyonlar yapılıyordu. Bunun böyle olmadığını defalarca dile getirdik. Şuanda da zaten uygulamamızda da bu gözüküyor. Mevcut bu bölgede trafik sıkışıklığını gidermek adına Pazar yerini taşımıştık, bunun yanı sıra yolu da genişletmemiz lazımdı ki trafiğin daha rahat hareket edebilmesi için. Şunda biz o çatının 8 metre içe geleceği şekilde üst kısmını söküyoruz. Bununla birlikte 8 metre içeri alınarak yeni kavşak düzenlemesi yapılıyor.  Mevcut sökülen çatıyı da telef etmemek adına kullanarak Pazar yerinin geri kalan bölümünü otopark olarak düzenleyip kullanıma açacağız. Biz milletimizin daha rahat edebileceği şekilde çalışmalar yapmaya çaba gösteriyoruz. Bu tür spekülasyonların vatandaşlarımız tarafından inanmamasını, kafalarında böyle bir soru işareti olduğunda direk birinci ağızdan, bizden bilgi almalarını tavsiye ediyoruz.  Öbür taraftan vatandaşlarımızın yeni Pazar yerinden memnun kalmaları bizi fazlasıyla mutlu ediyor. Kavşak ağzında şehir çok büyük trafik yükü çekiyordu, şuanda yaklaşık bir iki aydır Pazar kuruluyor. Kesinlikle Cuma günleri Emek Mahallesinde trafik sıkıntısı kalmadı. Bundan sonraki bu tür planlamalara destek vereceğiz. Vatandaşlarımızın hayat standartlarını attırmak adına bu tür projelere öncelik veriyoruz” dedi.

VATANDAŞLARDAN BAŞKAN FADILOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Şehitkamil Belediyemizin çalışmalarını beğeniyoruz. Bunun örneklerinden bir tanesi de burada bulunan Pazar yerinin yıkımı. Çünkü burada bulunan Pazar yeri sıkıntı yaşatıyordu. Hem trafik konusunda olsun hem alan konusunda olsun sıkıntı çekiyorduk. Alışveriş yapmamız için yolun ortasına araçlarımızı park etmek zorunda kalıyorduk, buda trafiği kapatmamıza yol açıyordu ve sürücülere sıkıntı veriyordu. Sağolsun Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu bu sorunu çözerek mevcut Pazar yerinin arka tarafına yeni ve modern bir Pazar yeri yaptı. Ayrıca geniş ve daha güzel bir otopark ile araçlarımızı park etme sorununu da çözdü. Eski Pazar yerini de yıkarak hem trafik sorunu çözülecek hem de bizler mağdur olmayacağız. Bunun için emeği geçen başta Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu olmak üzere tüm Belediye çalışanlarına teşekkürlerimizi iletiyoruz” diye konuştu.

Etiketler: » » » »
422 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?