Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

ENGELLİ BASKETÇİLER KAMP İÇİN MARDİN’E GİDİYOR

Garanti Bank Tekerlekli Sandalye Basketbol Bölgesel Liginin D Grubu’nda birinci olan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Basketbol Takımı, play–off maçlarına hazırlanmak için Mardin’de kampa giriyor.

Kamp öncesinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey’i ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Engelli Basketbol Takımı, Başkan Güzelbey’den maddi ve manevi destek istedi.

Gaziantep’in son 5 yıl içinde basketbolda önemli bir hamle yaptığını ifade eden Güzelbey, önce Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediye Basketbol Takımı ile BEKO Birinci Ligi’nde başarılı bir performans gösterdiklerini, bu sene de tekerlekli sandalye basketbolunda play–oflara kalarak önemli bir başarıyı elde ettiklerini söyledi.

Tekerlekli sandalye basketbolcularına güvendiklerini ve play–offlarda Diyarbakır’da başarılar dilediklerini söyleyen Güzelbey, “Umarım istediğimiz başarıyı yakalarsınız ve buradan bir üst lige çıkarsınız. Umut ederim emeklerinizin karşılığını alırsınız Biz de her zaman sizlerin maddi ve manevi destekçiniz olmaya devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Basketbol Takımı Koordinatörü Hulusi Kalender ise, gruplarda başarılı bir lig geçirdiklerini ve play–offlarda da başarılı olup Tekerlekli Sandalye Basketbol Birinci Ligi’ne çıkacaklarını kaydetti.

Gaziantep’te tüm engelli insanlara kapılarının açık olduğunu belirten Kalender, engelli insanları değişik faaliyet ve branşlarda hayatın içinde tutmaya ve topluma kazandırmaya çalıştıklarını vurguladı. Bunlardan birisinin ise sportif faaliyetler olduğunu dile getiren Kalender, kendileri ile çalışan tüm engellilerin hayata daha güzel bir şekilde tutunduğunu kaydetti.

Bir haftalık Mardin kampının ardından maçların oynanacağı Diyarbakır’a gidecek olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, burada başarılı olup ilk 3’e girmesi durumunda bir üst lige, yani 1. Lig’e çıkacak. Bu arada, play–offlarda ilk 3’e giren takımlar doğrudan 1. Lig’e yükselecek.

Play–offlarda toplam 12 takım bulunuyor ve bu takımlar; Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Antakya Belediyesi, İskenderun Engelliler, Mersin Engelliler, Giresun, Ankara Yeni Mahalle, Çanakkale Boğazgücü, İstanbul Dostluk, İstanbul Bağcılar Belediyesi, Batman Engelliler, Muş Engelliler, Ceylanpınar Engellilerden oluşuyor.

Etiketler: » » » » » » »
532 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?