GAGİAD Başkanı Tezel, "Bu Destan bir milletin gurur tablosudur" | Narkoz Haber
Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

GAGİAD Başkanı Tezel, “Bu Destan bir milletin gurur tablosudur”

Ulusal Haberler - 24 Aralık 2019 11:30 A A

Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel, 25 Aralık Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98.yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Yayınladığı mesajında Gaziantep’in Kurtuluşunun, bir milletin toprakları için savaştığı gurur tablosu olduğunu dile getiren Tezel; “Bugün Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılını, birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz. 25 Aralık 1921’de kurtuluşla sonuçlanan süreç boyunca Gaziantep halkı birçok zorluğa rağmen hiçbir zaman ümidini kaybetmemiş, milli mücadeleye tam destek vermiştir. Mustafa Kemal Paşa Gaziantep halkına yönelik bir konuşmasında; “Ben Gazianteplilerin gözlerinden nasıl öpmem ki? Onlar yalnız Gaziantep’i değil, bütün Türkiye’yi kurtardılar” diyerek Gaziantep halkını vatanperverliğinden ve azminden dolayı tebrik etmiştir. Her bir karışı şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklar, şüphesiz bizim en değerli varlığımızdır. 25 Aralık’ta düşman birlikler Gaziantep insanının cesaretine ve esarete asla boyun eğmeyeceğine bir kez daha şahit olmuştur” şeklinde konuştu.

Tezel; “Atalarımız sayesinde elde ettiğimiz, üzerinde onur ve gururla yaşadığımız bu topraklarda, birlik ve beraberliğimizi öyle sağlam temeller üzerine kurmalıyız ki; Gazi şehrimiz ve ülkemiz her zaman gençlerimizle beraber güçlü adımlarla yoluna bu şekilde devam etsin. Her anlamda Gaziantep şehrimiz için yılmadan çalışmak ve üretmek bizler için önemli bir görevdir.

Bu inanç ve güvenle; şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümünü bir kere daha kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu aziz vatan için dünden bugüne, canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anar, tüm hemşerilerimizin Gaziantep Kurtuluş gününü kutlarım” dedi.

Bu haber 57 kez okundu.
Ulusal Haberler - 11:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU