logo

02 Temmuz 2015

ÜLKÜCÜ İŞÇİLERDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM ELİ

ÜLKÜCÜ İŞÇİLERDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM ELİ

Gaziantep Ülküci İşçiler Derneği üyeleri muhtaç aileleri Ramazan ayında unutmadı yardım elini uzattı.

Gaziantep Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Ökkeş Şentürk ve üyeler ihtiyaç sahibi aileleri tespit ederek gıda yardımında bulundu.

Şentürk, Ramazan ayının birlik, beraberlik ve dayanışma ayı olduğuna vurgu yaparak, “Yardıma muhtaç ailelerimize biz işçiler olarak elimizi uzattık. Bir nebzede olsa dertlerine derman olmak istedik. Ekonominin geldiği noktada asgari ücretle geçinmek ne kadar zordur bilmeyen yok. İşçilerimizin evlerine götürecekleri ekmek parası için, döktükleri alın terinin karşılığını alamaması bizleri derinden üzüyor.
Din İşleri Yüksek Kurulu en düşük sadaka-i fıtır miktarını 11.5 olarak tespit etti. Otuz günde sadece bir öğün aylık toplamda 350 TL yapar. Yani bir evde en az 2 kişi yaşasa ayda bir öğün için 700 TL harcaması gerekiyor. Peki bir ailenin geçinebilmesi için kira,elektrik,su vb. zorunlu geçim giderleri ne olacak? Ben tüm işçilerimizin Ramazan ayını kutluyorum. Allah yaptığımız ibadetlerimizi kabul etsin. Kimse aç ve açıkta kalmasın. Biz her zaman işçilerimizin yanındayız” dedi.

Etiketler: » » » » »
20 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?