Vali Gül, "Muhtarlarımız devletin yüzü olarak görev yapıyor" | Narkoz Haber
-0° Açık
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

Vali Gül, “Muhtarlarımız devletin yüzü olarak görev yapıyor”

Hareketli Manşet - 19 Ekim 2019 09:16 A A

Vali Gül, “Muhtarlarımız devletin yüzü olarak görev yapıyor”

Gaziantep Muhtarlar Derneği, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Vali Davut Gül’e nezaket ziyaretinde bulundu. Vali Gül, ziyarette yaptığı konuşmada muhtarlar gününü kutlayarak muhtarların devletin yüzü olarak görev yaptığını kaydetti.

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Muhtarlar Derneği Başkanı Ökkeş Titiz ve çok sayıda muhtarın bulunduğu ziyarette, muhtarların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine emaneti olduğunu söyleyen Vali Gül, “Muhtarlarımız vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerinin birinci derecede muhatabı olmakla toplumsal hayatta çok önemli bir yer tutmaktadır. Muhtarlarımızdan gelen talep, öneri ve sorunları takip ederek çözmeye çalışıyoruz. Her söylenilen anında çözülmüyor ama mutlaka dikkate alınıyor. İmkânlar dâhilinde söyledikleriniz mutlaka çözüme kavuşur” dedi.

Bekçilerin göreve başlamasıyla hırsızlık başta olmak üzere belirli suçlarda azalma meydana geldiğini aktaran Gül, “Yeni bekçilerimiz göreve başladığında bu suç oranları daha da azalacak. Bekçilerimiz, jandarma ve polisimiz görevlerini yapıyor ama vatandaşlarımıza da görev düşüyor. Vatandaşlarımızın gerek ihbar noktasında gerekse de o mahalle ruhunun muhafaza edilmesi anlamında duyarlı olmaları önem arz ediyor. Uyuşturucu konusunda gelen şikâyetlere hem polisiye anlamda gerekli takipler yapılıyor, hem de buna olan talebin ortadan kalkması için çocuklarımızın daha çok spor yapacağı, sosyal ve kültürel faaliyetlerin içerisinde bulunacağı mekânlar oluşturmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Türkiye ile ABD arasındaki anlaşma noktasında da değerlendirmelerde bulunan Gül, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde bir kararlılığı vardı. Siyasetin, sivil toplum kuruluşların, iş dünyasının kısaca tüm milletin tamamının Barış Pınarı Harekatı’na destek vermesiyle, milli birlik ve beraberlik içerisinde güçlü ordumuzun başarılı sonuçlar almasıyla bu sonuca ulaşıldı. Türkiye sınırında terörün barınmasına müsaade etmeyeceğini büyük bir kararlılık ve başarıyla dosta düşmana göstermiş oldu” ifadelerini kullandı.

Başkan Titiz ise Vali Gül’e misafirperverliği için teşekkür ederek başarılı çalışmalarının devamını diledi. Titiz ayrıca Barış Pınarı Harekâtı kapsamında yapılan anlaşma ile tüm muhtarlar olarak onur duyduklarını ve yüreklerinin kabardığını sözlerine ekledi.

Akşam saatlerinde gerçekleştirilen ziyaret yaklaşık yarım saat sürdü.

Bu haber 59 kez okundu.
Hareketli Manşet - 09:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 02
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 03
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.
 • 04
  Elazığ’da meydana gelen deprem’de can kaybı
  Merkez üssü Elazığ Sivrice’de meydana gelen  6,8 büyüklüğündeki  depremde şuana kadar Elazığ’da 6, Malatya’da 5 olmak üzere 11 vatandaşımız hayatını kaybettiğini 272 vatandaşında yaralandığı açıklandı. AFAD Telefon görüşmelerinde web tabanlı uygulamaların kullanılmasını istedi. Merkez üssü Elazığ Sivrice’de meydana gelen  6,8 büyüklüğündeki  deprem  Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Bitlis, Şanlıurfa, Tunceli, Adana, Şanlıurfa, Hatay, Adıyaman’da da hissedildi.
 • 05
  Elazığ’da 6,8 büyüklüğünde deprem
  Elazığ’da 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Elazığ Sivrice ilçesi’nde meydana gelen deprem çevre illerden de hissedildi. Deprem nedeniyle korku panikle vatandaşlar sokağa çıktı. Bölgede artçı sarsıntılar devam ediyor… İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan her hangi bir can haberindiğini açıkladı. DEPREM ELAZIĞ SİVRİCE Buyukluk: 6.8(Mw) Yer: Turkiye Elazig Sivrice […]

YOL DURUMU