MHP İÇİNDE SESLER YÜKSELİYOR | Narkoz Haber
Parçalı bulutlu
 • EURO 6.53
 • DOLAR 5.89

MHP İÇİNDE SESLER YÜKSELİYOR

Sabit Manşet - 06 Ocak 2012 22:15 A A

Tayfun Aygın’nın  24 Ekim’de görevden alınmasıyla boşalan MHP Gaziantep İl Başkanlığı koltuğu tabanda seslerin yükselmesine sebep oldu.

Sermet Atay, Mehmet Yıldırım, Hanifi Yılmaz ve Mustafa Akdoğan’nın isimleri il başkanlığı için konuşuşlurken son alınan bilgiye göre MHP Gaziantep Milletvekili Edip Semih Yalçın’nın Mehmet Yıldırım’a 25 Aralık Gaziantep’in 90. Kurtuluş yıl dönümü için geldiğinde yönetimi kur dediği öğrenildi. Mehmet Yıldırım’ın yönetimi kurarken Başkan Yardımcılığı görevine Sermet Atay’ı getirilmesini istediği söylentisi üzerine tabandan yükselen sesler partide karışıklığa sebep oldu.

Mehmet Yıldırım’ın  İl Başkanlığını değerlendiren taban; MHP’ne 80’li yıllarda il başkanlığı yapan ve emek veren Mehmet Yıldırım’ın emeğine kimsenin diyecek bir şeyi olmadığını fakat artık bu bayrağı gençlerin taşıması gerektiğini belirtti. Bazı siyasi partilerin 25 – 35 yaş siyasetçi kimliği üzerinde ki hassasiyeti biliniyor diyen partililer 30 yıl geriye gitmek istemediklerini belirtti. Ülkücü kaynaklar İl Başkanı konusunda mevcut yönetimlerin fikrinin alınmamasını tabanın sesine kulak tıkamak olarak yorumladı.

Mehmet Yıldırım’ın yönetimi oluştururken özelikle Sermet Atay ve Hanifi Yılmaz ismi üzerinde durması ve şart koşması söylentileri kafaları karıştırdı. Aylardır il başkanlığı koltuğunun dolmasını bekleyen taban, atanacak ismin Gaziantep’te toplayıcı ve birleştirici bir kimlik olmasını beklerken daha dinamik ve daha genç bir başkan adayı beklediklerini ifade ettiler. Ülkücü ve Milliyetçi kimliği olan parti yöneticileri kapalı kapılar ardında il başkanlığı pazarlığı yapılmasında oldukça rahatsız olduklarını belirtirken Mehmet Yıldırım daha önceki il başkanlığı teklifini artık bu işi gençler yapsın diyerek geri çevirdiğini hatırlatan ülkücü kaynaklar son anda ne değişti de böyle bir karar aldı diyerek tepki gösterdi. İl Başkanlığında adı geçen diğer bir isim Mustafa Akdoğan konuya ilişkin bir açıklama yapmazken sükunetini koruduğu öğrenildi.

Henüz genel merkezin herhangi bir açıklaması olmamasına rağmen Gaziantep MHP Milletvekili Semih Yalçın yönetimi kurması için Mehmet Yıldırım’a görev verdiğini ve Yönetim kurulduktan sonra değerlendirileceğini fakat başkan yardımcılığı konusunda Sermet Atay isminin olması yönünde herhangi bir talimatı olmadığını belirtirken arkadaşlarımız gerekeni yapar, bizde değerlendiriz dedi.

Bu haber 277 kez okundu.
Sabit Manşet - 22:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Rahşan Ecevit hayatını kaybetti
  Eski Başbakan, Türk siyasetinin Karaoğlan’ı Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit 97 yaşında hayatını kaybetti. Demokratik Sol Parti’nin (DSP) kurucusu Rahşan Ecevit, 97 yaşında tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde  ( GATA) organ yetmezliği nedeniyle 97 yaşında hayata veda etti. Rahşan Ecevit yıllar önce vasiyetinde rahmetli eşi Bülent Ecevit’in yanına defnedilmek istediğini açıklamıştı.  
 • 02
  Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde karne heyecanı
  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi gören çocuklara 2019- 2020 eğitim- öğretim ilk döneminin karnelerini verdi, duygusal anlar yaşandı. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İnayet Topçuoğlu Hastanesi’nin bünyesinde bulunan Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde açılan örgün öğretim sınıfında yarıyıl tatili dolayısıyla, Başkan Fatma Şahin tarafından karneleri dağıtıldı. Hem uyuşturucu bağımlılığı tedavisi […]
 • 03
  Türkiye’den en çok Iraklı vatandaşlar konut aldı
  Türkiye genelinde 2019 yılında konut satışları bir önceki yıla azalış gösterirken, 1 milyon 348 bin 729 adet konutun el değiştirdiği görüldü. Ülke uyruklarına göre en çok konut satışının da Irak vatandaşlarına yapıldığı kaydedildi. Böylelikle Irak vatandaşlarının geçen yıl 7 bin 596 konut satın aldığı saptandı. Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, konut satış oranları ile alakalı basına […]
 • 04
  Türkiye, “Küresel Cinsiyet Uçurumu Raporu”na göre 130’uncu sırada yer alıyor
  Türkiye, “toplumsal cinsiyet eşitliği” alanında parlak bir görünüm sergilemiyor. Kadın iş gücü, hizmet sektörü hariç hemen hemen tüm alanlarda geri planda yer alırken, üst düzey yöneticiler arasında kadın oranı yüzde 18 olarak belirlendi. Türkiye, “Küresel Cinsiyet Uçurumu Raporu”na göre 130. sırada yer alıyor. Kadın istihdamı Türkiye’de her dönemde ele alınan, tartışılan bir konu olarak gündemde […]
 • 05
  Yeni nesil okullarımız açılıyor
  Küçükkızılhisar Ortaokulu açıldı. Gaziantep’te 16 derslikli Küçükkızılhisar Ortaokulu açıldı. 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona ererken karne gününde gerçekleştirilen törenle hizmete alınan okulun açılışında konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, yapımı devam eden 4 bin dersliğin 800 tanesinin tamamlandığını kaydetti. Öğrencileri karne gününde yalnız bırakmayarak onların hem yeni okula kavuşma hem de karne heyecanına ortak […]

YOL DURUMU