Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

MHP İÇİNDE SESLER YÜKSELİYOR

Tayfun Aygın’nın  24 Ekim’de görevden alınmasıyla boşalan MHP Gaziantep İl Başkanlığı koltuğu tabanda seslerin yükselmesine sebep oldu.

Sermet Atay, Mehmet Yıldırım, Hanifi Yılmaz ve Mustafa Akdoğan’nın isimleri il başkanlığı için konuşuşlurken son alınan bilgiye göre MHP Gaziantep Milletvekili Edip Semih Yalçın’nın Mehmet Yıldırım’a 25 Aralık Gaziantep’in 90. Kurtuluş yıl dönümü için geldiğinde yönetimi kur dediği öğrenildi. Mehmet Yıldırım’ın yönetimi kurarken Başkan Yardımcılığı görevine Sermet Atay’ı getirilmesini istediği söylentisi üzerine tabandan yükselen sesler partide karışıklığa sebep oldu.

Mehmet Yıldırım’ın  İl Başkanlığını değerlendiren taban; MHP’ne 80’li yıllarda il başkanlığı yapan ve emek veren Mehmet Yıldırım’ın emeğine kimsenin diyecek bir şeyi olmadığını fakat artık bu bayrağı gençlerin taşıması gerektiğini belirtti. Bazı siyasi partilerin 25 – 35 yaş siyasetçi kimliği üzerinde ki hassasiyeti biliniyor diyen partililer 30 yıl geriye gitmek istemediklerini belirtti. Ülkücü kaynaklar İl Başkanı konusunda mevcut yönetimlerin fikrinin alınmamasını tabanın sesine kulak tıkamak olarak yorumladı.

Mehmet Yıldırım’ın yönetimi oluştururken özelikle Sermet Atay ve Hanifi Yılmaz ismi üzerinde durması ve şart koşması söylentileri kafaları karıştırdı. Aylardır il başkanlığı koltuğunun dolmasını bekleyen taban, atanacak ismin Gaziantep’te toplayıcı ve birleştirici bir kimlik olmasını beklerken daha dinamik ve daha genç bir başkan adayı beklediklerini ifade ettiler. Ülkücü ve Milliyetçi kimliği olan parti yöneticileri kapalı kapılar ardında il başkanlığı pazarlığı yapılmasında oldukça rahatsız olduklarını belirtirken Mehmet Yıldırım daha önceki il başkanlığı teklifini artık bu işi gençler yapsın diyerek geri çevirdiğini hatırlatan ülkücü kaynaklar son anda ne değişti de böyle bir karar aldı diyerek tepki gösterdi. İl Başkanlığında adı geçen diğer bir isim Mustafa Akdoğan konuya ilişkin bir açıklama yapmazken sükunetini koruduğu öğrenildi.

Henüz genel merkezin herhangi bir açıklaması olmamasına rağmen Gaziantep MHP Milletvekili Semih Yalçın yönetimi kurması için Mehmet Yıldırım’a görev verdiğini ve Yönetim kurulduktan sonra değerlendirileceğini fakat başkan yardımcılığı konusunda Sermet Atay isminin olması yönünde herhangi bir talimatı olmadığını belirtirken arkadaşlarımız gerekeni yapar, bizde değerlendiriz dedi.

Etiketler:
1760 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?
#

MHP İÇİNDE SESLER YÜKSELİYOR” için 2 Yorum

  1. doğan : diyor ki:

    MİLLİYETÇİ HARKET PARTİSİNDE BENCE HERKES ARTIK SÜPRÜZLERE HAZIR OLMALI MİLLİYETÇİ HAREKET ESKİDEN FİKİR PARTİSİ İKEN ŞİMDİ TOPLAMA BİR PARTİ HALİNE DÖNÜŞTÜRÜLMEKTEDİR. SERMET ATAY VE BENZERİ İSMLERİN GEÇMESİ BUNUN GÖSTERGESİDİR.YILLARCA TEŞKİLATA HİZMET EDEN İNSANLAR ŞUNU MERAK ETMEKTEDİR ACABA PARTİDE BİR KONUMA GELEBİLMEK İÇİN BAŞKA PARTİYE GİDİP GELMEK VEYA BAŞKA BİR PARTİDEN TRANSFER Mİ OLMAK GEREKİR.ACABA YILLARCA DAVAYA SAKAT İÇERSİNDE BAĞLI OLAN MUSTAFA ERZİNLERİN MUSTAFA ALTUNBAŞLARIN BURHAN GÜNDÜZLERİN CUMA KAYMAKÇILARIN ALİ ÖZDEMİRLERİN HÜSYİN KURTLARIN ÖMER YILMAZLARIN VE İSMİNİ SAYAMADIKLARIMIZIN SUÇLARA BAŞKA PARTİDEN GELMEMELERİ VEYA BAŞKA PARTİYE GİTMEMELERİ MİDİR. YAZIK BAŞBUĞUMUN DAVASINA YAZIK BU UGURDA CAN VERENLERE AYIP TEŞKİLATLARDAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDICIMIZ SEMİH YALÇINA

  2. Ulkucu : diyor ki:

    Mehmet Yildirim ve adı gecen ekibinin yanında yer alacak hiç kimse ülkücü olamaz, Gaziantep’te MHP nin tam bitirilmesi icin düğmeye basılmış vaziyette, bundan sonraki secimde, ne CHP’nin, ne ANAP’in nede Demokrat Partinin seçmeni oy vermeyecek, Ama Semih Yalçın’ı takdir etmek lazım, adam hakikaten vefaliymis. O da biliyorki CHP ve digerlerinin, baraj ajitasyonundan dolayı verdikleri oylarla seçildiğini, 1999 yılından beri bitirilmem istenen ama hakiki ülkücülerin omuz zoruyla ayakta kalan partiyi bitirerek CHP ve digerlerine diyet borcunu ödemiş olacaktır. Mehmet Yıldırım bundan sonraki secimde, ne kızını nede baskasını sectiremeyecektir. Mehmet Yıldırım; gecmisine, soyadına ve her seyden önemlisi Mhp’ de çok şey beklediğimiz kızının gelecegine ipotek koymuştur. Gorevi şartlı kabul etmesi onun hakkındaki tüm iyimser düşüncelerin sorgulanması gereğini dogurmustur. Allah MHP’ yi bu vb. İnsanların şerrinden esirgesin.