29° Parçalı bulutlu
 • EURO 6.79
 • DOLAR 5.87

Adil Konukoğlu elini taşın altına koyacak mı?

Mezine Sırakaya - 05 Haziran 2017 14:39 A A

adil-konukoglu-osbGaziantepspor’un Süper Lig’den düşmesiyle Gaziantepliler büyük bir sarsıntı yaşadı. Marka şehir Gaziantep’in en büyük markası Gaziantepspor’un artık 2. Lig’de mücadele edecek olması bizleri derinden üzdü.

Gaziantepspor yönetiminin olumsuz  icratları ve söylemlerinin  basında yer alması bizleri hem derinden üzüyor, hemde şehrin vizyonun yara almasından rahatsız oluyoruz.  Her fırtsatta dile getirdiğim gibi; onca yalana, dolana, iki yüzlülüğe,  Sabır taşı olsa  çatlar.

Anlaşıldı ki!  Gaziantepspor’a kene gibi yapışan Kızıllar sanırım ganimetten vazgeçmeyecek.

Neyse ki şehrimizde yaşanan son gelişmeler umut verici…

Büyükşehir Gaziantepspor’ Başkanı Osman Toprak’ın,  işlerinin yoğunluğu nedeniyle görevi bırakacağı ve hemen ardından yeni başkan kim olacak beklentisi konuşuluyor.

Şehrin yöneticileri ve yetkililerin bir toplantı düzenlemesi ve bu toplantıda Adil Konukoğlu’na başkanlık teklif edilmesi kamu oyunda olumlu yankı uyandırdı.

Ancak bu konudaki görüşünü daha sonra açıklayacağını belirten Konukoğlu’ndan beklentimiz daha önce 2 kez Gaziantepspor’u süper Lig’e taşımayı başardığı gibi yine elini taşın altına koyup Büyükşehir Gaziantepspor için kolları sıvaması.

Basında her ne kadar Adil beyin  başkanlığa evet dediği konuşulsa da henüz resmi bir açıklama yapılmadığı için bu köşe yazısını yazma gereği duyduğumu belirtmek isterim.

Bildiğim kadarıyla bu takımımızın eski ismide SANKOSPOR’du ve 80’li yıllarda SANKO tarafından kurulmuştu. Gaziantep Futbol Kulubü olarak  80’li yıllarda yola çıkan Büyükşehir Gaziantepspor’u 2019’da  Süper lig’de SANKO GAZİANTEPSPOR olarak görmek en büyük dileğimiz.

Biz taraftar olarak ve gazeteci olarak sizinle birlikte ölümüne elimizi taşın altına koymaya varız, sevgili Adil Kanukoğlu. Siz bu şehrin bir markası, babası, büyüğü olarak bu işe gelin he deyin.

Sizlerin Tedirginliğini az çok biliyoruz. Ancak Hz. Mevlana der ki: “Dün dünde kaldı cancağızım, bugün yeni şeyler söylemek lazım”

Biz sizi yapılacak olan yeni Genel Kurul’da başkan olarak görmek istiyoruz. Artık Basketbol’da olduğu gibi Futbol’dada  yüzümüz gülsün istiyoruz.

Siz hiçbir zaman Gazianteplileri boynu bükük bırakmadınız. Biz size inanıyoruz ve şehre yakışanında bu kararın doğruluğu olduğu inancındayız.

Bu şehrin formülü sizin elinizde saygılarımla..

Bu haber 357 kez okundu.
Mezine Sırakaya - 14:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Gazierler Taraftarlar Derneği Yahya Kemal Bayatlı Lisesi öğrencileriyle buluştu
  Gazierler Taraftarlar Derneği, Yahya Kemal Bayatlı Lisesi öğrencileri ile buluşarak  madde bağımlılığının zararları hakkında öğrencileri bilgilendirdi. Gazierler Taraftarlar Derneği Şükrü Ceylan, Yahya Kemal Bayatlı Lisesinde düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada, her türlü bağımlılığın insanın kafasında başlayıp, kafasında bittiğini belirterek, insanların özellikle zararlı bağımlılıklarından kurtulmaları için bu tür etkinliklerin çok faydalı olduğunu söyledi. Sigara, alkol, esrar, eroin, […]
 • 02
  Attilâ İlhan vefatının 13. yılında anıldı
  Edebiyatımızın Kaptanı Attilâ İlhan vefatının 13. yılında anıldı. Hatice Aslan, Attila İlhan şiirlerinden oluşan şarkılar söyledi. Edebiyatımızın Kaptanı Attilâ İlhan aramızdan ayrılışının 13. Yılında, Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı ve Kadıköy Belediyesiiş birliğiyle,Cadde Bostan Kültür Merkezi’nde anıldı. Attilâ İlhan, şair, romancı, deneme yazarı, senarist, düşünür olarak bir çok alanda eser vermiş çok önemli bir […]
 • 03
  E-Ticarette, Gaziantep-İzmir İşbirliği
  Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) ve İzmir Ticaret Borsası arasında, e- ticaret platformları üzerinde gıda ve tarım ürünleri ticaretinin geliştirilmesine yönelik işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, Gaziantep GTBBAZAAR ve İzmir E-Commodity Bazaar, ulusal ve uluslararası alanda güç birliği yaparak ortak faaliyetlerde bulunacak. İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ve beraberindeki meclis ve yönetim kurulu […]
 • 04
  Dünyanın en güvenli şehri “Abu Dabi”
  2018 yılının ilk yarısının güncel verilerine bakıldığında, dünyanın en güvenli şehri Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi oldu. Medya takip ve raporlama ajansı PRNet, dünya üzerindeki farklı şehirlerin güvenlilik oranlarını ele alan araştırmayı inceledi. PRNet’in Numbeo verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, dünyanın en güvenli şehri Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi oldu. Abu Dabi sadece yüzde […]
 • 05
  “Tribünlerde çiçek açacak”
  Güneydoğu Anadolu’nun ilk kadın taraftar derneği Gaziantep’te kuruldu. Gazişehir Kadın Taraftarlar Derneği Başkanı Mezine Sırakaya amaçlarının tribünlerde ki şiddeti ve küfrü önlemek, kadınların spora katkı sunmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Spor Toto 1’inci Lig ve 2’nci Lig’de futbol takımları ve Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde basketbol takımı bulunan kentte Güneydoğu Anadolu’nun ilk kadın taraftar derneği kuruldu. Bugün […]

GÜNLÜK BURÇLAR

YOL DURUMU